Baza klientów – jak ją budować?

7 kwi

Konstruowanie bazy potencjalnych klientów może okazać się dość czasochłonne – warto jednak poświęcić temu czas, gdyż działanie takie często umożliwia zwiększenie sprzedaży. Zapisane kontakty możesz wykorzystać w celu przedstawienia oferty i promowania swojej firmy. Jak budować bazę klientów? Z jakich narzędzi korzystać?

Budowanie bazy klientów

Przedsiębiorca powinien dbać nie tylko o pozyskanych klientów, ale także o potencjalnych konsumentów, którzy również mogą być zainteresowani ofertą firmy. Właściciele firm często gromadzą kontakty, które później wykorzystywane są w celu informowania o nowych produktach, promocjach lub konkursach – w ten sposób można łatwo stworzyć pożądany wizerunek przedsiębiorstwa. Świetnym sposobem na budowanie bazy klientów jest umieszczenie formularza na stronie internetowej i poinformowanie użytkowników, że po uzupełnieniu danych będą otrzymywać powiadomienia o obniżkach cen lub innych korzyściach.

Kolejnym sposobem na tworzenie bazy klientów jest wykorzystanie social mediów. Możesz założyć fanpage na Facebooku, na którym będziesz informował użytkowników o rozmaitych wydarzeniach. Prowadzenie konta pozwala również na organizowanie ciekawych konkursów, to także umożliwia poszerzenie bazy kontaktów.

Baza klientów – jak z niej korzystać?

Aby zwiększyć sprzedaż, nie wystarczy stworzyć bazę klientów – trzeba też wiedzieć, jak z niej korzystać. Przede wszystkim nie należy wysyłać zbyt dużej ilości informacji reklamowych, gdyż prawdopodobnie żaden internauta nie lubi spamu. Wiadomości najlepiej wysyłać w konkretne dni tygodnia, przy czym należy pamiętać, aby ich treść zawsze była ciekawa i przynosiła odbiorcom jakąś wartość.

Zobacz też:

brutto netto wynagrodzenie

zwrot za kasę fiskalną

pro forma

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>