Każde biuro rachunkowe, które rozlicza duże firmy zatrudniające kilkuset pracowników czy małe jednoosobowe działalności gospodarcze jest przede wszystkim odpowiedzialne za bezpieczeństwo danych, które przechowuje klient. Bardzo ważne jest to, aby wszystkie informacje związane z kontrahentami, klientami, a także transakcjami były odpowiednio zabezpieczone. Kodeks cywilny nakazuje dbać o bezpieczeństwo danych, a dodatkowo współprace regulują przepisy związane z ochroną danych osobowych. Dlatego tak ważne jest to, aby wybrać najlepsze możliwe oprogramowanie dla biur rachunkowych online, który będzie przede wszystkim bezpieczny, a z drugiej strony pomoże usprawnić prowadzenie działalności biznesowej.

Jakie są zalety internetowych programów dla biur rachunkowych?

Decydując się na wybór oprogramowania do biura rachunkowego, należy przede wszystkim postawić na bezpieczeństwo danych. W programie księgowym nad zapewnieniem ciągłości działania czuwają eksperci od prawa podatkowego, gospodarczego, księgowości i ubezpieczeń. Każdy klient ma pewność, że system będzie zawsze dostosowany do aktualnych przepisów, a także wymogów technicznych. Takie rozwiązanie charakteryzuje się również bardzo dużą wygodą dla korzystającego, ponieważ można w ten sposób przenieść wiele obowiązków na dostawcę oprogramowania. Oszczędzamy w ten sposób również mnóstwo czasu i zbędnych kosztów. Wszystkie wystawione faktury przez klienta zostają również automatycznie zaksięgowane i gotowe schematy związane z wydatkami będą oszczędzać czas każdego przedsiębiorcy korzystającego z takiego systemu. Dlatego warto w swoim biurze postawić na OCR IN CLOUD. Wystarczy załączyć skany faktur, a system sam je odczyta. Jedyna czynność, jaką musi wykonać przedsiębiorca to weryfikowanie poprawności danych. W ten sposób właściciel firmy może zarządzać w jednym miejscu księgowością kadrami i placami, a także ubezpieczeniem.

Wszystkie procesy w jednym programie.

Dobre oprogramowanie dla biura rachunkowego pozwala prowadzić pełna księgowość, rejestrować bez dodatkowych kosztów kolejnych użytkowników, którzy mogą korzystać z programu, a także bezpłatnie i automatycznie następuje aktualizacja do obowiązujących przepisów. W ten sposób klienci nie muszą martwić się nad nowymi przepisami, ponieważ wszystko jest zawsze na czas wprowadzane do systemu. Program posiada także integrację do prowadzenia obsługi kadrowej, aby wyliczać wynagrodzenia dla pracowników. Bardzo łatwo można również wygenerować niezbędne dokumenty do rozliczenia z ZUS i MF. W ciągu zaledwie kilku minut można założyć konto dla przedsiębiorcy, aby mógł on tam wystawiać faktury wyliczać podatki, a także prowadzić magazyn. Dodatkowo rozbudowany system CRM pozwala zarządzać klientami, współpracownikami i kontrahentami. Niezależnie od wielkości prowadzonej działalności, każdy właściciel firmy może mieć pełną kontrolę nad swoimi przychodami i kosztami. Wszystkie deklaracje do ZUS czy US mogą być wysyłane bez programów dodatkowych. Program również automatycznie tworzy kopie dokumentów i przechowuje je w specjalnej elektronicznej chmurze. Dzięki temu przedsiębiorca ma pewność, że dane są bezpieczne i może je pobrać w dowolnym momencie. Z pomocą internetowego oprogramowania prowadzenie biznesu będzie znacznie bardziej produktywne i ekonomiczne.