Na temat samodzielnego prowadzenia księgowości krążą różne opinie. Jedni twierdzą, że jest to możliwe z pomocą dobrego programu do prowadzenia księgowości, inni zaprzeczają kierując się w stronę biura rachunkowego. Księgowość dla każdego - jak jest naprawdę? 

Dobry program do prowadzenia księgowości jako niezbędnik przedsiębiorcy

Dobry program do prowadzenia księgowości to znaczy taki, który całkowicie wyręczy przedsiębiorcę w prowadzeniu spraw księgowych w firmie. Najlepsze programy dostępne na rynku posiadają decydującą przewagę nad biurami - są dostępne o każdej porze i z każdego miejsca, do ich użycia potrzebny jest jedynie dostęp do internetu. Oprócz tego są intuicyjne a wszelkie formalności związane z wysyłką dokumentów do urzędu czy rozliczaniem faktur pozwalają załatwić samodzielnie.

Księgowość dla każdego, czyli dla kogo?

Samodzielna księgowość to rozwiązanie przede wszystkim dla małych i średnich przedsiębiorców, którzy prowadzą uproszczoną księgowość - to dla nich zostały stworzone programy do prowadzenia księgowości online. Funkcje takich programów to między innymi szybkie przelewy, fakturowanie, rozliczanie transakcji, rozliczanie różnic kursowych, nielimitowany OCR, wyliczanie podatków i wiele innych. Wszystkie funkcje sprawdzisz na https://wfirma.pl/