Pozyskanie ‘Młodego talentu’ to nie lada wyzwanie dla większości rekruterów – odważny, dynamiczny i lubiący wyzwania pracownik może mieć duży wpływ na rozwój firmy. Szczególnie opłacalne jest budowanie zespołu ceniącego sobie zarówno dobre zarobki, jak też samorealizację. Rozwijający się pracownik sprawi, że Twoje usługi zawsze będą adekwatne do aktualnych potrzeb klientów. W jaki sposób już na rozmowie wstępnej rozpoznać, że ma się do czynienia z osobą rzetelną i ambitną? Co zrobić, aby chciała pozostać w firmie na dłużej?

Kim jest ‘Młody talent’?

Jest to przede wszystkim osoba rozwijająca własne pasje – pracownik, który poza standardowymi obowiązkami chętnie podejmuje dodatkowe zajęcia poszerzające jego kwalifikacje. W jaki sposób rozpoznać, że kandydat jest ‘Młodym talentem’? Nie jest to wcale takie łatwe, ale są sposoby, które mogą okazać się pomocne. Przede wszystkim warto zapytać jakie zainteresowania ma osoba starająca się o pracę oraz co robi, aby je rozwijać.

Pozyskać, a zatrzymać

Zatrudnienie ‘Młodego talentu’ to połowa sukcesu. Atrakcyjne zarobki, nowoczesne biuro oraz obowiązki leżące w kręgu zainteresowań kandydata zazwyczaj wystarczają, aby z chęcią podjął on współpracę. Warto jednak wiedzieć, w jaki sposób zachęcić nowego pracownika, aby jak najdłużej pozostał w firmie, a wręcz aspirował do uzyskania awansu. Ambitna osoba zapewne doceni możliwość brania udziału w dodatkowych szkoleniach, które pomogą jej piąć się po szczeblach kariery. Dodatkową motywacją zapewne będą premie, dzięki którym pracownik poczuje się doceniony oraz zachęcony do dalszej pracy. Nie należy też zapominać, że kluczem do efektywnej pracy jest równowaga pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym – zmęczony pracownik może niechętnie pełnić swoje obowiązki, a nawet je lekceważyć. Nadmiar pracy może okazać się szczególnie uciążliwy właśnie dla osób posiadających własne zainteresowania, gdyż zmęczenie uniemożliwiające ich rozwijanie potrafi doprowadzić do frustracji. Wyzwania, cele oraz docenianie przez pracodawcę sprawią, że ‘Młody talent’ rozwinie się, a wraz z nim Twoja firma. Zobacz też: przelicznik wynagrodzenia zus rsa księgowanie