Czy warto wziąć pracownika na staż?

Dobrze wykwalifikowany pracownik generuje dochody dla firmy, dlatego ważne jest aby ciągle podnosić swoje kwalifikacje, a jeśli sami zatrudniamy pracowników to trzeba pamiętać żeby dbać o ich ciągły rozwój. W rzeczywistości czasami trudno znaleźć na rynku pracy odpowiedniego kandydata, który spełniałby wszystkie oczekiwane przez nas  kryteria i nie wymagał dodatkowych szkoleń. 

Brak doświadczenia?

Jeśli chcemy przeszkolić pracownika, a tym samym zwiększyć zakres jego umiejętności warto współpracować z Powiatowymi Urzędami Pracy. To dzięki nim mamy dostęp do bazy danych osób bezrobotnych lub poszukujących pracy, którzy chętnie zostaną przyjęci na staż.

Dzięki temu, po 6 miesiącach możemy w taki sposób zapoznać pracownika z obowiązującymi w firmie procedurami oraz wdrożyć go w pełnienie obowiązków, aby obie strony były zadowolone.

Gdzie znaleźć pracownika?

Przyjmowanie pracownika na staż dokonywane jest za pośrednictwem Urzędu Pracy, któremu zgłaszamy chęć zatrudnienia kogoś w takiej formie. Dodatkowo, zamieszczamy informację o planowanym przyjęciu na przykład w portalach gdzie można znaleźć darmowe ogłoszenia o pracę, czy prasie. To od nas zależy czy Urząd Pracy dopasuje nam profilem pracownika czy też sami go znajdziemy.